PRANEŠIMAS   
 2015 sausio 12 

  
Onvest pardavė Onninen Kesko koncernui 

 
Onvest parduoda Onninen bendrovę Kesko koncernui. Onninen pereis iš vieno suomiško savininko pas kitą. Kartu Kesko ir Onninen sukurs kažką visiškai naujo. Pasaulis ir rinka nuolat keičiasi, ir aš tikiu, kad šitas sandoris užtikrins gerą ateitį Onninen, - sako Maarit Toivanen-Koivisto, Onvest Oy valdybos pirmininkė.
 
Onninen yra šimtmetį skaičiuojantis šeimos verslas. Alfred Onninen įkūrė įmonę 1913 metais, Turku mieste. “Aš esu ketvirta karta mūsų šeimos versle. Sprendimas parduoti įmonę nebuvo lengvas. Mums buvo labai svarbu, kad būsimas savininkas, Kesko, yra Sumijoje įsteigta įmonė. Aš noriu padėkoti kiekvienam Onninen darbuotojui  už jo darbą įmonėje visus šiuos metus. Onninen patirtis yra gerai žinoma ir vertinama tarp statybos rinkos profesionalų”, komentuoja Maarit Toivanen-Koivisto.
 
Onninen grupė teikia platų medžiagų pasirinkimą rangovams, pramonės sektoriui, infrastruktūrai, viešosioms įstaigoms bei mažmenininkams.  Onninen yra lyderiaujanti inžinerinių sistemų pardavimo įmonė Baltijos regione. Onninen veikia 8 valstybėse: Suomijoje, Švedijoje, Norvegijoje, Rusijoje, Lenkijoje, Lietuvoje, Latvijoje bei Estijoje. Onninen dirba 3,000 žmonių, iš kurių 1,200 dirba Suomijoje.
 
Onvest Grupė taip pat turi Are, kuri tiekia konkurencingus sprendimus ofisams ir komercinėms patalpoms. Onninen ir Are veikė kaip atskiri verslai, ir šitas sandoris neturi įtakos Are įmonei. Are dirba apie 2,700 žmonių. Onvest Grupė yra aktyvus investuotojas,ir taip pat užsiima nekilnojamojo turto valdymu, ypatingai logistikos, komercijos ir biuro patalpų. ”Onvest yra pareigingas savininkas, ir mes ir toliau investuosime Suomijoje”, tvirtina Maarit Toivanen-Koivisto.
 
Įsigijimas turi būti patvirtintas Eurupos Komisijos ir turi įvykti per pirmąjį 2016 m. pusmetį.  Iki to laiko Onninen ir Kesko dirba kaip atskiros ir nepriklausomos įmonės ir tai neturės įtakos darbui su klientais.

Onninen dukterinė įmonė Rusjoje, OOO Onninen, ir Onninen plieno verslas nėra įtraukti į sandorį ir liks Onvest Grupėje. Plieno verslas turi stiprų pagrindą rinkoje ir Onvest Grupė nori vystyti jį toliau, kaip savarankišką sritį.
 
Daugiau informacijos:
 
Timo Alamiekkaoja, Managing Director, Onvest Group, Tel. +358 204 85 5507, timo.alamiekkaoja@onvest.fi