PRANEŠIMAS
2011 GEGUŽĖS 30

 
Onninen tampa pagrindiniu John Nurminen Fondo švarios Baltijos Jūros projekto rėmėju

Onninen nori prisidėti prie Baltijos jūros apsaugos ir prisiimti ekologinę atsakomybę kaimyninėse šalyse. Todėl Onninen tapo pagrindiniu suomių John Nurminen Fondo švarios Baltijos Jūros projekto rėmėju. Tikslai yra mažiausiomis išlaidomis padaryti didžiausią galimą teigiamą įtaką aplinkai. Preliminariai buvo sutarta, kad Onninen paaukos fondui įrangą, reikalingą nuotekų valymo stočių projektams įgyvendinti 2011 – 2012 metais, kurių bendra vertė siekia 100 000 eurų.

Buvo pasirinktas John Nurminen Fondas, nes jo projektai pabrėžia išmatuojamų rezultatų ir ekonomiškų veiksmų svarbą. Be to, Fondas ir Onninen jau turi sėkmingo bendradarbiavimo patirtį, pavyzdžiui, cheminiu būdu efektyviai šalinant fosforą Sankt Peterburgo pietvakarių nuotekų stotyse ir Vyborgo projekte, kurį Fondas pradėjo 2010 metais. Baltijos jūra yra natūralus taikinys, nes visos Onninen šalys, išskyrus Kazachstaną, išsidėstė Baltijos jūros gruntinių vandenų surinkimo zonoje.

Švarios Baltijos jūros eutrofikacijos projektų dėmesys skirtas efektyvesniam fosforo šalinimui, ypatingai nuotekų valymo stotims Rusijoje ir Baltarusijoje. Galimi bendradarbiavimo su „Onninen“ taikiniai susiję su šiais projektais. Rusijoje, po Sankt Peterburgo projekto John Nurminen Fondas tęsia darbą su vandentiekio stotimis Gatchinos ir Vyborgo miestuose.

Be Onninen, pagrindiniai John Nurminen Fondo rėmėjai yra „Fortum“, „Sanoma“, „Nokia“, Suomijos Aplinkos Ministerija, ES Baltijos jūros regiono programa, Suomijos transporto agentūra ir „Cap Gemini“.

 

Kai Puustinen
Vyr. viceprezidentas
Grupės Komunikacijos  

http://www.cleanbalticsea.fi/en