PRANEŠIMAS 
2016 kovo 14 

  
Onninen augo ir pagerino savo rezultatą 2015 metais  

 

2015 metai buvo augimo ir plėtros metai Onninen Grupei. Įmonė ir toliau investavo į klientų aptarnavimo gerinimą šalyse - 2015 metais atsidarė 7 naujos parduotuvės. Onninen taip pat padidino savo prekių ir paslaugų asortimentą, investavęs Suomijoje į Hyvinkää logistikos centro sandėlio darbo automatizavimą. Investicijos į verslo plėtrą reikalavo priimti daugiau specialistų, todėl Onninen personalo skaičius irgi augo.

Grupės  apyvarta sudarė 1,567 mln. eurų, ir padidėjo 3% lyginant su praėjusiais metais. Metų pabaigoje Onninen Grupėje dirbo 3,130 žmonių, t.y. 63 darbuotojų daugiau, nei metų pradžioje.

Grupės grynasis pelnas išaugo 6.0 mln. eurų ir sudarė 21.2 mln. eurų. Įplaukos iš investuoto kapitalo sudarė 9.0%, o nuosavo kapitalo grąža 9.5%.

 

 

2015 metų įvykiai

Tinklo plėtra ir naujų parduotuvių atidarymas - Onninen strateginis tikslas. Suomijoje nauja parduotuvė buvo atidaryta Pieksämäki rugsėjo pabaigoje, o Raasepori - lapkričio pabaigoje. Švedijoje Onninen atidarė parduotuvę Motala spalio mėnesį. Lenkijoje Onninen atsidarė Rybnik kovo mėnesį ir Kalisz rugpjūtį. Pabaltijy Express parduotuvės atsidarė Pärnu, Estijoje, ir Liepojoje, Latvijoje.

Suomijoje toliau tęsiasi Hyvinkää logistikos centro atnaujinimas ir automatizavimas. Suomijos organizacinė struktūra pasikeitė, remiantis klientų segmentavimu. Tiekimo organizacija dabar pasipildė naujai paskirtais pardavimo direktoriais.

2014 metų gruodžio mėnesį, Onninen AS Norvegijoje įsigijo TM Christensen VVS Detaljer AS, Norvegijos HEPAC mažmeninę įmonę. Visi dokumentai buvo pasirašyti 2015 metų vasario mėnesį.  

Norvegijoje buvo sėkmingai instaliuota SAP sistema gegužės pradžioje. Tuo pačiu metu buvo įdiegta nauja OnnShop elektroninės prekybos sistema. Sekančiais metais visos Onninen šalys įsidiegs šitą sprendimą.

 
Perspektyvos 2016 metams

2016 metų sausio mėnesį Onvest Oy susitarė su Kesko Oy parduoti Onninen Kesko korporacijai. Įsigijimo vertė 369 mln eurų. Onninen plieno verslas ir Rusijos filialas nėra įtraukti į sandorį. Įsigijimas turi būti patvirtintas atsakingų institucijų, ir turi įvykti per pirmąjį 2016 m. pusmetį.

Onninen plėtros perspektyva priklauso nuo konkrečios šalies akonominės situacijos ir rinkos ypatumų. Onninen šalyse 2016 metais prognozuojamas statybos rinkos augimas, tačiau Rusijoje laukiamas nuosmukis.

Pagrindinis Onninen tikslas 2016 metams yra stabilaus augimo užtikrinimas visose šalyse ir teigiamas finansinis rezultatas.

 

DAUGIAU INFORMACIJOS:
Grupės finansų direktorius Sami Saarnio, tel. +358 204 85 2147
Vykdantysis Onninen Grupės direktorius Timo Mänty, tel. +358 204 85 5070
 


INFORMACIJA APIE ONNINEN:
 

Onninen tiekia platų medžiagų asortimentą, suskirstydama visus pardavimus į keturis klientų segmentus: rangovai, pramonė, infrastuktūra bei mažmenininkai. Esame šeimos valdoma įmonė, dirbanti pramonės rinkoje nuo 1913 metų. Šiuo metu Onninen veikia šiose valstybėse: Suomijoje, Švedijoje, Norvegijoje, Rusijoje, Lenkijoje ir Pabaltijy, kur dirba 3.100 darbuotojų. Metiniai pardavimai 2015 metais siekė 1.6 milijardų eurų.
www.onninen.com​