30.10..2013.

 

Oras iegādājas Hansa no IK Investment Partners
 
IK Investment Partners (“IK”) IK2007 Fund ir piekritis Oras grupai, kas ir nozares līderis Ziemeļeiropā, pārdot uzņēmumu Hansa Metallwerke AG (“Hansa”) - vienu no Vācijas vadošajiem jaucējkrānu piegādātājiem. Darījumu plānots pabeigt 2013. gada septembra beigās. Uzņēmums Hansa ir tirgus līderis vannas istabu un virtuvju jaucējkrānu piegādē Vācijā un Austrijā, un atzīts augstas kvalitātes, videi draudzīgu un inovatīvu produktu ražotājs.

Uzņēmums Hansa bija IK īpašumā un pārvaldībā gandrīz trīs gadus. Šajā laikā IK ir izdevies starptautiskā līmenī paplašināt Hansa darbību un uzlabot uzņēmuma konkurētspēju, pievēršoties tā darbības pamatjomām, pārstrukturējot produktu portfeli, kā arī optimizējot ražošanas un materiālu izmaksas.

Uzņēmums Oras ir līderis Ziemeļvalstu tirgū lietotājdraudzīgu, ūdeni un enerģiju taupošu jaucējkrānu attīstīšanā, ražošanā un tirgošanā. Jau pagājušā gadsimta 90. gados uzņēmums Oras Eiropas apkures, ventilācijas un gaisa kondicionēšanas tirgū piedāvāja pirmos elektroniskos bezkontakta jaucējkrānus, un mūsdienu tirgus attīstībā Oras ir vadošais viedo jaucējkrānu ražotājs. Apvienojot Oras un Hansa, tiek radīta jauna Oras grupa (ar kopējo apgrozījumu EUR 260 miljoni), kas ir Eiropas līderis ar iespēju turpmāk paplašināties starptautiskā līmenī. Pēc darījuma pabeigšanas tiks attīstīti gan Oras, gan Hansa zīmoli.

Oras grupas prezidents un vadītājs Pekka Kūsniemi (Pekka Kuusniemi) šo ieguvumu raksturo kā nozīmīgu soli Vācijas un kontinentālās Eiropas tirgus apzināšanā: “Ziemeļvalstīs mums ir spēcīgs iekšzemes tirgus, un mēs meklējam efektīvu veidu, kā paplašināties kontinentālajā Eiropā. Vācijas tirgus vien ir desmit reižu lielāks par Somijas tirgu un veido gandrīz 20 % no visa Eiropas tirgus. Kopā kā jauns uzņēmums, kas divas reizes pārsniedz Oras pašreizējās iespējas, esam ieguvuši ievērojami spēcīgāku tirgus pozīciju un esam lieliski sagatavoti lielākam pārdošanas apjomam.
Uzņēmumam Hansa kontinentālajā Eiropā ir spēcīga tirgus pozīcija, labi zināma produktu kvalitāte un atzīts zīmols. Ģeogrāfiski Oras un Hansa ir lieliski saderīgi. Apvienojot spēkus ar uzņēmumu Hansa, tiks ievērojami uzlabotas mūsu nākotnes izredzes. Taču mēs labi apzināmies arī grūtības, kas būs jāpārvar, apvienojot divus vienlīdz lielus uzņēmumus vienā vērtību palielinošā organizācijā.”
 
Arī Hansa grupas vadītājs Kristofers Maršals (Christopher Marshall) atzinīgi novērtē šo darījumu un norāda: “IK ieguldījums uzņēmuma Hansa ilgtermiņa panākumos ir acīmredzams un sekmēs ģimenes uzņēmuma Oras vērtības. Mēs apvienojam divus uzņēmumus, kas viens otru papildina, ir lieliskā pozīcijā un vēlas augt. Abi uzņēmumi ražo augstas kvalitātes produktus, tiem ir labi zināms zīmols, tajos strādā kompetenti speciālisti, un abiem uzņēmumiem attiecīgajā tirgū ir spēcīga pozīcija. Mēs varam daudz mācīties viens no otra, saskaņojot tirdzniecību un darījumus, kā arī pilnveidojot produktu portfeli. Spēku apvienošana ļaus mums sasniegt tādu tirgus pozīciju, kādu neviens no šiem uzņēmumiem nesasniegtu, strādājot atsevišķi.”