12.01.2016.

 
 

Onvest pārdod Onninen Kesko Grupai


Onvest pārdod Kesko grupai vienu no saviem biznesiem - Onninen Oy.

"Onninen pāries no viena Somijas īpašnieka citam. Kesko kopā ar Onninen varēs radīt kaut ko pilnīgi jaunu. Pasaule nemitīgi mainās, un
es uzskatu, ka šis darījums nodrošinās spožu nākotni Onninen ", komentē Maarit Toivanen-Koivisto, Onvest valdes priekšsēdētāja.

Onninen, kā ģimenes uzņēmumam, ir gadsimtu gara vēsture. 1913. gadā, Turku pilsētā Alfrēds Onninens nodibināja uzņēmumu "Onninen".

“Es pārstāvu mūsu ģimenes biznesa ceturto paaudzi. Lēmums atteikties no uzņēmuma nebija viegls. Mums bija ļoti svarīgi, lai jaunais īpašnieks – Kesko, būtu Somijas uzņēmums. Es vēlos pateikties visiem Onninen darbiniekiem par viņu grūto un vērtīgo darbu daudzu gadu garumā. Uzņēmuma pieredze ir plaša un labi pazīstama starp būvniecības profesionāļiem," saka Maarit Toivanen-Koivisto.

Onninen nodrošina plašu materiālu klāstu uzņēmējiem, industriālajām, sabiedriskajām organizācijām, tehnisko produktu mazumtirgotājiem un piegādātajiem.

Onninen ir vadošais materiālu pakalpojumu nodrošinātājs Baltijas reģionā. Onninen darbojās Somijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Polijā, Krievijā, Igaunijā, Latvijā un Lietuvā. Onninen nodarbina 3000 cilvēkus, no kuriem 1200 strādā Somijā.
 
Onvest grupā ietilpst arī uzņēmums Are Grupa, kas piedāvā visaptverošu risinājumus birojiem un tirdzniecības telpām. Onninen un Are darbojās kā atsevišķi uzņēmumi, un šis darījums neietekmē uzņēmumu Are. Are nodarbina apmēram  2700 darbinieku. Onvest Grupa  ir arī aktīvs investors un aktīvi darbojas nekustamā īpašuma pārvaldīšanas jomā, koncentrējoties uz  loģistiku, veikalu un biroju nekustamo īpašumu.

"Onvest ir uzticams īpašnieks, un mēs turpināsim investēt un nodarbināt cilvēkus Somijā", saka  Maarit Toivanen-Koivisto.

Iegādes darījuma pabeigšana ir atkarīga no Eiropas Komisijas apstiprinājuma un citiem darījuma noteikumiem. Ir paredzēts, ka šis process tiks pabeigts 2016. gada pirmajā pusgadā. Onninen un Kesko turpinās darboties kā atsevišķi un neatkarīgi uzņēmumi, un tam nebūs redzamas ietekmes uz klientiem.

Iegādes darījumā nav iekļauts Onninen meitas uzņēmumu Krievijā OOO Onninen un Onninen tērauda bizness, kuri, saistībā ar darījumu, tiks nodoti Onvest Grupai. Onninen tērauda biznesam tirgū ir stipras pozīcijas un Onvest Grupa plāno nākotnē patsāvīgi turpināt tērauda biznesa attīstību.
 
 
Vairāk informācijas:
Timo Alamiekkaoja, Izpilddirektors, Onvest Group, Tel. +358 204 85 5507, timo.alamiekkaoja@onvest.fi