18.07.2013.

 

Apsildes kabeļi jumtu konstrukcijās

​Runājot par apsildes kabeļu izmantošanu jumtu konstrukcijās,  kā pirmās noteikti jāmin notekrenes. Latvijas ziemām un jo sevišķi pavasariem ir raksturīgi ļoti mainīgi un nenoturīgi laika apstākļi. Diennakts laika temperatūra var svārstīties pat vairāku desmitu grādu robežās, kā rezultātā dienā kūstošais sniegs naktī sasalst. Tas nozīmē, ka notekrenes visā garumā var būt pilnas ar ledu, tādēļ no sava smaguma nolūst. Turklāt dienā kustošajam ūdenim nav ceļa, pa kurieni aizplūst. Ja jumtiem ir sarežģīta konfigurācija – lauzumi, arī tad kūstošajam ūdenim nav kur aiztecēt, un tiek bojāts jumta segums. Vienīgais risinājums ir apsildes kabeļa izmantošana, lai neļautu veidoties ledus uzslāņojumiem. Apsildes kabelis noteikti ir jāliek gar sniega uztveršanas barjerām, lai izvairītos no cilvēku dzīvības apdraudošajām lāstekām
 ​


Jumtu konstrukciju apsildei atkal jāizmanto speciālas nozīmes kabelis. Jumtiem paredzētais speciālās nozīmes kabelis ir sintētiskās gumijas apvalkā, kas to aizsargā gan no agresīvas, gan skābas vides, bet galvenais tam ir nekaitīgs ultravioletais starojums Arī jumtu apsildes kabeļiem jāizmanto termostats ar temperatūras vai mitruma sensoru.

​ ​Lai izdarītu pareizu pasūtījumu, jāzina notekreņu garums un jumta perimetrs, pareizi aprēķini jāveic gadījumos, ja jumts ir vairākos līmeņos un ar lauzumiem.

 

Kaut šobrīd par to domāt negribas, atcerieties – no jumtiem krītošs ledus un sniegs apdraud cilvēku drošību un transporta līdzekļus.

 

Speciālais piedāvājums apsildes kabeļiem deviflex DTCE-20
Apsildes kabelis deviflex DTCE-20 tiek izmantots sniega un ledus kausēšanai uz jumtiem un jumtu teknēs​ ​

Instalācijas norādes: Defiflex āra apkures iekārtām

Vairāk informācijas:
SIA ONNINEN, Dzelzavas iela 124,
Tālr. 67819600, e-pasts:infolatvia@onninen.com