15.12.2014.

 

Intervija būvniecības portālam "building.lv"
Onninen Latvijas uzņēmuma vadītājs: "Gads bijis saspringts, bet veiksmīgs."
  
Šis gads starptautiski pazīstamās Somijas kompānijas Onninen Latvijas uzņēmumam Onninen bijis īpaši nozīmīgs. Gada sākumā 100 gadu jubileju atzīmēja lielais mātes uzņēmums, bet maijā tika svinēti 20 darbības gadi Latvijā. Līdztekus tapis jauns turpmākās stratēģijas plāns un īstenotas vairākas ieceres. Par to saruna ar SIA Onninen uzņēmuma vadītāju Juri Polcu.

Kāds bijis 2014. gads Jūsu uzņēmumam kopumā?

Šo gadu varētu dēvēt par mūsu uzņēmuma pārmaiņu gadu. Pērnā gada nogalē, saņēmu piedāvājumu ieņemt uzņēmuma vadītāja vietu, ko pēc nelielām pārdomām arī pieņēmu. Stājoties amatā, kopā ar komandu uzreiz ķērāmies pie jauna, turpmāko trīs gadu, stratēģijas plāna izstrādes. Par vienu no galvenajiem uzdevumiem izvirzījām tirdzniecības tīkla paplašināšanu, ko arī šogad esam sākuši veiksmīgi īstenot. Šogad īsā laikā atklātas divas jaunas Onninen tirdzniecības vietas – Pārdaugavā, Tīraines ielā 15 un Valmierā, Purva ielā 12a. Abās vietās preces var iegādāties vairumā un mazumā un norēķināties gan ar skaidru naudu, gan maksājumu karti, gan ar pārskaitījumu. Turklāt Pārdaugavā veikals ir atvērts jau no plkst. 7:30, kas mūsu klientiem ļauj agrāk uzsākt darbu savos objektos. Kopumā trīs gadu laikā plānojam atvērt vēl vairākas tirdzniecības vietas visā Latvijā. Kā nākamā sekos Liepāja, kur Onninen uzsāks darbu jau nākamā  gada pirmajā pusē.

Otrs lielais uzdevums pie kā strādājam, ir sortimenta paplašināšana. Preču klāsts tiek paplašināts gan mūsu pamatdarbības nozarēs – ventilācija, siltumapgāde, ūdensapgāde, elektrība, industrija, – gan arī tiek ieviestas jaunas preču grupas. Jāpiezīmē arī mūsu pašu zīmola produkti, ONNLINE un OPAL, kas kļūst arvien populārāki mūsu grupas uzņēmumu veikalu tīklos un kuru klāstu paplašinām arī mēs Latvijā. Ar šiem produktiem vislabāk iepazīties mūsu tirdzniecības vietās.

Vēl viens stratēģiski svarīgs, varbūt pat svarīgākais, uzdevums ir klientu servisa pilnveidošana. Tirgus piedāvājums mūsu pārstāvētajā nozarē ir gana plašs un šādas konkurences apstākļos, klienti dod priekšroku tiem uzņēmumiem, kas piedāvā labāku klientu servisu. Šim jautājumam pievēršam īpašu uzmanību un šeit vēl ir daudz darāmā.
 
 
Ilze Kudore
Komunikāciju vadītāja