PRESSITEADE: Onninen tarnib Elektrilevile 2,75 miljoni väärtuses hermeetilisi jaotustrafosid

 

 
Ehitustehniliste toodete hulgimüügiettevõte AS Onninen ja võrguettevõte Elektrilevi OÜ sõlmisid kaheaastase raamlepingu hermeetiliste jaotustrafode tarnimiseks. Riigihanke tulemusel sõlmitud lepingu väärtuseks on 2,75 miljonit eurot. 

 
AS Onnineni tegevjuhi Peeter Mati sõnul on tegemist olulise koostööleppega, mis aitab tagada elektrivõrgu korrektse töö üle Eesti. „Uued jaotustrafod aitavad muuta elektrivõrku tõhusamaks, vähendades elektrivõrgu energiakadu ning hoides seeläbi kokku ka lõpptarbija energiakulutusi,“ selgitas Matt.  

 
Jaotustrafod on elektrivõrguseadmed, mis muundavad kõrgema pinge madalamaks ning ühendavad erineva pingega võrguosad ühiseks elektrivarustussüsteemiks. Hanke tulemusel tarnitakse Elektrilevile järgneva kahe aasta jooksul õlitäitega hermeetilised kolmefaasilised jaotustrafod, mille võimsus on 160 kVA kuni 1000 kVA. Kõik trafod paigaldatakse Elektrilevi lepingupartnerite poolt alajaamadesse üle Eesti. 

 
Lisaks elektrivõrgu parendamisele aitavad uued jaotustrafod hoida kokku elektrivõrgu igapäevaseid hoolduskulusi, kuna õlitäitmega jaotustrafod vajavad harvemini õli vahetust ning korralist hooldust. Tegemist on parima turul saadaoleva lahendusega, mis sobib suure hajaasustuse osakaaluga elektrivõrku nagu Eestis. 

 
Peale  jaotustrafode ostmise ja logistika tagamise näeb raamleping ette ka üle-Eestilise katvusega avariiladude valmisoleku tagamist, kust avariijuhtudel väljastatakse Elektrilevile kiiresti uued jaotustrafod.  

 

 

 
Onninen  on tegutsenud alates aastast 1913 ning pakub töövõtjatele, tööstusele, riiklikele organisatsioonidele ning jaemüüjatele laiaulatuslikke materjali- ja infovoo lahendusi.
Onninen kuulub Kesko Grupi rahvusvahelise ehituse ning tehnilise kaubanduse divisjoni, mis tegutseb kaheksas riigis ning kus töötab kokku 17 000 kaubandussektori spetsialisti. Divisjoni jaemüügi maht aastal 2018 oli 4,9 miljardit  eurot.  

 
www.onninen.ee
www.kesko.com