Pressiteade, Onvest Oy   


                                                                           Pressiteade
                                                                           12.01.2016

 

Onvest müüb Onnineni Keskole
 
  
 
Onvest müüb oma tütarfirma Onnineni Keskole. Kesko avalikustas omandamise täna.

„Onninen läheb üle ühelt Soome omanikult teisele. Üheskoos suudetakse luua midagi täiesti uut. Maailm on pidevas muutumises ja usun, et see tehing tagab Onninenile helge tuleviku“ kommenteeris Onvest president Maarit Toivanen-Koivisto

Onninen on sajandi vanuse ajalooga perefirma. Ärimees Alfred Onninen lõi ettevõtte 1913. aastal Turus.

„Ma esindan neljandat põlvkonda meie perefirmas. Otsus loobuda ettevõttest ei olnud lihtne. Meie jaoks on oluline, et uus omanik, Kesko, on Soome ettevõte. Tahan tänada kõiki Onninenis, nende raske ja väärtusliku koostöö eest läbi aastate. Ettevõtte kogemused on hästi teada ja laialdaselt hinnatud ehituse professionaalide seas“, kommenteeris Maarit Toivanen-Koivisto.

Onninen pakub tehnikatooteid, materjale ja informatsiooni vahendamist ehitusettevõtjatele, tööstusele, avalikule sektorile ja  tehnikatoodete jaemüüjatele.

Onninen on juhtiv materjalide müüja Balti regioonis. Onninen tegutseb Soomes, Rootsis, Norras, Poolas, Venemaal, Eestis, Lätis ja Leedus. Onninenis töötab 3000 inimest, neist 1200 Soomes.

Onivest Gruppi kuulub ka Are, mis pakub mitmekülgseid lahendusi kontoritele ja kaubanduspindadele. Onninen ja Are on tegutsenud eraldiseisvate ettevõtetena ja müügitehing ei puuduta Are´t. Ares töötab umbes 2700 töötajat. Onvest Group on ka aktiivne investor ja peale selle aktiivne kinnisvara teenustes, keskendudes logistikale, laopindade ja büroode kinnisvarale.

„Onvest on pühendunud omanik ja me jätkame investeerimist ja värbamist Soomes“, ütles Maarit Toivanen-Koivisto

Omandamine on  lõpule viidud Euroopa Komisjoni heakskiidul ja tehingu muudel tingimuste täitmisel. Omandamine peaks olema täielikult lõpule viidud 2016. aasta esimeses pooles. Onninen ja Kesko jätkavad eraldi ja üksteisest sõltumatute ettevõtetena ja see ei oma mõju klientidele.

Onnineni olemasolev tütarettevõte Venemaal, OOO Onninen ja Onnineni metalliäri ei kuulu omandamisse ja kantakse selle tehinguga Onvest Grupi alla. Onnineni metalliäri on tugev tugipunkt turul ja Onvest kavatseb jätkata tulevikus metalliäri arendust eraldiseisvana.   
 
Täiendav informatsioon:
Timo Alamiekkaoja, Onvest Grupp tegevdirektor, Tel. +358 204 85 5507, timo.alamiekkaoja@onvest.fi